Güncel Yazılar

Dolgu ve Botoks İle Küçük Dokunuşlar Sayesinde Gülüş Estetiğinizi Yeniden Şekilendirin

Botoks ve dolgu maddeleri, artık kırışıklık ve çizgileri düzeltmenin en harika yollarından biridir. Zamanla oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar, gülüşünüzü gölgeleyecek ve yüzünüzün enerjisini düşürecektir. Birçok kişi zamanı geri alabilmek için botoks ve dermal dolgu maddelerine başvurmaktadır. Diş hekimleri sadece gülüşünüzü mükemmelleştirmek için diş tedavisi uygulamaz aynı zamanda vakalarını tamamlamak için bu gibi estetik yöntemlere de başvurabilir.

Milyonlarca kişinin daha genç bir yüz için tercih ettiği botoks ve dolgu maddelerinin yanlış ve tehlikeli maddelerle yapılması ciddi bir risk oluşturmaktadır. Bazen bu maddelerin enjeksiyonunda hiç eğitilmemiş personeller çalıştırılmaktadır. Ucuz ve kalitesiz botoks ve dolgu maddelerinin içerdiği zararlı ve toksik maddeler, sinir hasarına ve enfeksiyona yol açmaktadır. Bu tarz estetik yöntemlere başvurmak istiyorsanız profesyonel hizmet almanız gerekir. Diş hekimleri, ağız ve diş sağlığınızla ilgilenirken tamamlayıcı bir tedavi olarak botoks ve dermal dolgu uygulamaları da yapmaktadır. Yüz bölgesinde estetik uygulamalar için eğitim almış ve yüz anatomisi hakkında oldukça bilgililerdir. Bu nedenle, bir diş hekiminin yapacağı botoks ve dermal dolgu uygulaması ile maksimum faydayı yakalayabilirsiniz.

Çekici bir gülüş, özgüveninizi artıran en önemli etkenlerden biridir. Dişleriniz ne kadar beyaz ve pürüzsüz olsa da dudaklarınız ve çevresindeki kırışıklıklar gülümsemenizi gölgeleyecektir. Bu nedenle diş hekimleri size gülüş estetiği çözümü sunmaktadır. Sizlere sadece inci gibi dişler değil aynı zamanda bir adım ileriye giderek gülümsemenizi mükemmelleştirmek için bir gülüş tasarımı da dizayn ederler. Kırışık ve büzüşen dudaklar için botoks tedavisi uygularken, dudakları kalınlaştırmak ve güzelliğini vurgulamak için dolgu maddelerinden de faydalanmaktadırlar. Diş hekiminiz size mükemmel bir gülüş için ihtiyacınız olan estetik uygulamaları sunacaktır.

Gülüş estetiğinin bir parçası olarak kırışıklıklar, çizgiler ve yüzdeki estetik kusurlar, botoks ve dolgu uygulamaları ile giderilebilir. Botoks kaslara enjekte edilir ve toksinden oluşmaktadır. Vücuda ve yüzün belirli bölgelerine uygulandığında; kas hareketlerini sağlayan sinir sinyallerini geçici olarak etkileyerek, kasları gevşetip kırışıklıkları ve ince çizgileri açarak gidermektedir. Bu kadar toksik bir maddeyi cildinize uygulayan kişinin bir hekim ya da diş hekimi olmasını tercih edebilirsiniz. Yıllarca eğitim almış bir diş hekimi, yüzünüzdeki tüm kas ve sinirleri tanımaktadır. Botoksun kalıcılığı 3 ila 6 ay arasında değişmektedir. Yüze uygulanması birkaç dakika sürerken, etkili olması için üç ila beş gün geçmesi gerekmektedir.

Diş hekimi, yüz estetiğini geliştirmek ve genç görünümü pekiştirmek için dermal dolgu maddelerine de başvurabilir. Yaşla birlikte ciltteki protein kaybıyla yüzün belirli bölgelerinde hacim azalmaktadır. Yüz süzülür ve ağız, göz, burun çevresinde kırışıklıklar belirir. Cildinizdeki bu hacim kaybını gidermek için dermal dolgu maddeleri ile boşalan kısımlar doldurulur ve kırışıklar açılır. Bu uygulama ile yüzünüz daha genç ve sağlıklı görünecektir.

Gülüş estetiğinizde botoks ve dermal dolguların cildinizde aktif olabilmesi için iki üç gün geçmesi gerekmektedir. Uygulama ile birlikte cildinizin genç görünüme kavuştuğuna şahit olabilirsiniz. Geçici olan bu uygulamaların etkisi kaybolmaya başladığında yeniletmeniz gerekir. Bu tedaviler hızlı ve ağrısızdır. Bu estetik uygulamalar sizi normal hayat akışınızdan koparmaz, kısa sürede uygulanır ve aylarca süren sonuçlar verir.

Daha genç ve sağlıklı görünen bir yüz ile desteklenmiş inci gibi dişler, gülümsemenizi daha çekici kılacaktır. Pürüzsüz, dolgun dudaklar ve sağlıklı dişlerle mükemmel gülümsemenizin tadını çıkarabilirsiniz. Gülüş estetiği kişiye özel tasarlanır, ihtiyacınız olan estetik uygulamalara başvurulur.